fbpx

Přehled služeb a doplňkových terapií

SmartMoveUp3 s.r.o. nabízí tyto služby:

KONZULTACE

Před prvním cvičením vždy strávíme společný čas konzultací ohledně Vašich cílů a očekávání vzájemné spolupráce. Pokud se bude jednat o nějaké zdravotní omezení, lékařské zprávy a snímky mohou být nápomocné při společném hledaní příčiny.

OSOBNÍ TRÉNINK

Pravidelnost zajistí naplánované osobní tréninky, jehož týdenní objem si přizpůsobíte Vašemu kalendáři. Jsou vedené k Vašemu cíli s důrazem na zdraví, funkčnost a uvědomění si jednotlivých pohybů.

PRO FIRMY

Pro firmy nabízíme přednášky a workshopy na různá témata jako je zdravé tělo při sedavém zaměstnání, dýcháním proti stresu, vlivy psychosomatiky, a jiné. Přímo do kanceláří jezdíme také cvičit a masírovat.

masaze-540

MASÁŽE

Technika, která za použití masážního oleje, hmatů, tahů a tlaků rukou a prstů, projede celé Vaše tělo od hlavy až k patě nebo jen části těla. Cílem je navodit pocit odpočinku a relaxace. Uvolnit svaly. Zklidnit mysl.

BAŇKOVÁNÍ

Pradávná technika, která z pod baňky vysaje vzduch, kůže se "nahrne" do baňky a do oblasti se nažene krev. Danou oblast vyživí přísunem krve a uvolní se i ta oblast, kde se rukama není možné dostat.

KOMBINOVANÉ TECHNIKY

Chcete řešit nějaký konkrétní problém či bolest, která Vás trápí? Provedeme diagnostiku a navrhneme postup řešení. Využíváme různé techniky a terapie dle Vašeho zdravotního stavu.

specialni-masaze-540

SPECIÁLNÍ MASÁŽE

Zařazujeme zde masáž bez oleje za použití palpace, hlazení a tření. Od stresu a napětí si můžete ulevit anti-stresovou masáží hlavy. A potřebujete-li intenzivní uvolnění přetížených oblastí využijte klasickou masáž s baňkováním.

FYZIOFLOSS BANDING

Novější technika využívající pružné silikonové gumy, které se omotají okolo kloubu či svalu. Principem je odvedení krve z dané oblasti a následný přísun krve zpět, jež zajistí uvolnění a vyživení dané partie.

kineziotaping-540

KINEZIOTAPING

Podpůrná technika, která pomocí pružných nalepovacích pásků napomáhá držet svaly a klouby v neutrálním postavení. Používá se po úrazech, u bolestivých stavů a k podpoře při sportu.

SmartMoveUp3 s.r.o. využívá ke svým službám následující techniky a terapie:

DNS

Dynamická Neuromuskulární Stabilizace
Vychází se z vývojové kineziologie, přičemž držení těla i pohyb je řízený prostřednictvím centrálního nervového systému

MANUÁLNÍ TERAPIE

Kombinace měkkých technik a mobilizací se zaměřením na ramena, kolena, kyčle a pánev.

SPOUŠŤOVÉ BODY

Ošetření spoušťových bodů alias trigger pointů, které mohou způsobovat bolest v dané či přenesené oblasti.

TRHACÍ TECHNIKY

Principem je "odlepení" kůže od fascií, fascií od svalů, abychom zajistili přirozený pohyb těchto jednotlivých struktur mezi sebou. Jde o relativně bolestivou techniku.

BAŇKOVÁNÍ S AKTIVACÍ

Jde o aplikaci baňky či baňek, a provádění pomalých a plynulých pohybů k uvolnění a prokrvení dané oblasti.

ASISTOVANÝ STREČINK

Pomáháme Vám protáhnout zkrácené svaly. Protažení následuje po uvolňovacích technikách

VĚDOMÝ POHYB

Pohyb začíná myšlenkou. Cviky Vám postupně vysvětlujeme, jak co se týká provedení, tak jak našemu tělu pomáhají a v čem, a jak je můžeme přenést do každodenního života.

ZDRAVÍ A FUNKČNOST

Principem je, abyste se učili vnímat a zkusili pochopit, jak Vaše pracovní, sportovní a každodenní aktivity mohou ovlivňovat Vaše psychické i fyzické zdraví, a byli jste schopni vstřebat spoustu nové energie do každodenního fungování.

KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ

Kompenzační cvičení zapojujeme dle Vašeho zdravotního stavu, pracovních a sportovních návyků a dysbalancí. Nemá to být pouhým úkonem ale příjemnou součastí cvičebního procesu , která dopomáhá udržovat rovnováhu našeho těla a přispívá k efektivitě ve všem co děláme.

MOBILITA

Principem je naučit Vaše tělo pracovat / cvičit ve fyziologických rozsazích.

STŘED TĚLA - CORE

Důležitá součást našeho těla, kterou se učíme aktivně využívat nejen při tréninku ale i při běžném fungovaní našeho dne, at už se jedná o jakýkoliv pohyb či pozici .

DECHOVÝ STEREOTYP

Při cvičení se učíme dýchat "do břicha" jinými slovy abdominální dýchání . Dýchaní lze využít i pro navození relaxace, aktivace a navození dalších stavů.